Yeni Bir Ozan Göstermek İstiyorum

Kiralık olarak gittiği Alanyaspor’dan Fenerbahçe’ye geri dönen Ozan Tufan, geçmişteki hatalarından dersler aldığını ve yeni bir transfer gibi sarı-lacivertli kulübe hizmet etmek istediğini söyledi.


Ozan Tufan, Fenerbahçe’nin Avusturya kampında akşam antrenmanı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.


İlk olarak hazırlık sürecini değerlendiren Ozan, “İstanbul’da başlayan, Bolu’da süren ve Avusturya’da devam eden bir antrenman sürecimiz var.


Tempolu, yorucu ve faydalı olan bir kamp süreci yaşıyoruz. Buradaki takım arkadaşlarımız, yeni gelenler hepimiz birbirimiz adapte olmuş durumdayız.


En iyi şekilde burayı sonlandırıp, İstanbul’a dönüp, sonrasında da Audi Cup turnuvamız var oraya katılıp, güzel sonuçlar elde edip lige hazırlanmak istiyoruz.”


“Ben Ersun hoca ve başkanımızla Alanyaspor döneminden beri hep telefon irtibatındaydık. Benimle hep diyalog halindeydiler.


Tatil döneminde bana faydalı olacağını ben düşünmemiştim, hoca ile bunu paylaştım o da erken gelmemi istedi.


Benim için daha verimli oldu, Fenerbahçe için de daha verimli olacaktır diye düşünüyorum. Onun dışında milli takımda iki tane zor maç oynadık.


Fransa’yı iyi bir skorla geçtik, İzlanda maçında üzüntülü bir skor yaşadı ama rövanşlarında iyi sonuçlar elde edip zaten grupları geçmeyi düşünüyoruz.


Hedefimizde de o var. Fenerbahçe tarafına gelirsek, burada zaten dediğim gibi erkenden gelip takıma adapte olmak istiyorum, hem de kendimi daha çok geliştirip eski Ozan değil de yeni transfer olmuş bir Ozan olarak Fenerbahçe’ye dönmek istediğimi başkana da hocaya da belirtmiştim.”


Ozan Tufan, “Yeni transfer olmuş bir Ozan” sözünü biraz daha açmasının istenilmesi üzerine ise, “Ben transfer olduğumda beklentisi taraftarın, medyanın, tüm Fenerbahçelilerin beklentisi çok yüksekti, onları karşılayamadığımı düşünüyorum.


Benim hatalarım olabilir, başkalarının hataları olabilir. O derinlere de çok inmek istemiyorum. Burada tekrardan yeni bir sayfa açıp, yeni bir Ozan göstermek istiyorum.


İnanın ki çok çalışıyorum, hocalarım da o kanaatte. Her şeyin fazlasını yapıp en iyi şekilde Fenerbahçe’ye hizmet etmek istiyorum.” dedi.

Paylaş

Yazar Hakkında

error

Bizi Takip Etmek İster Misiniz?