Sami Khedira Sakatlık Hikayesi

Bu yazımızda adı Fenerbahçe’mizle yazılan Sami Khedira’nın sakatlık özgeçmişine bakacağız.

Sami Khedira’nın sakatlık özgeçmişi bayağı kabarık. Nerden başlayacağımı aslında bilemedim. 2008-2009 sezonunda başlayan sakatlık serüveni her sezon devam etmiş.

Aralarında çok önemli sakatlıklar olmak üzere küçük çaplı antrenman yorgunluğuna bağlı kısa çaplı sakatlıklarda geçirmiş. En az sakatlık geçirdiği sezon 2011-2012 olmak üzere o günlerde Real Madrid oyuncusu olan Sami Khedira 28 gün sahalardan uzak kalmış, tam 6 maç kaçırmış.

Her sezon en az 3 ay sahalardan uzak bir futbolcudan bahsediyoruz. Sahada olduğu süreçlerde ne kadar etkili olduğunu futbol analizcileri daha iyi yorumlar. Ben bilim ışığında baktığım zaman son sezonunun neredeyse tümünü sakatlıklarla boğuşarak geçiren Sami Khedira 18 Nisan günü dizinden ameliyat olmuş.

Başka dikkat çeken sorun ise; Sami Khedira son yıllarda sürekli diz sakatlıklarından müzdarip olmuş. Sürekli aynı bölgeden sakatlık geçiren Sami Khedira son 3 sezonda da diz sakatlığı geçirmiş.

Diz Sakatlıkları Göze Çarpıyor

Aslında yazacak çok şey var. Her sakatlığı teker teker açıklamak gerekiyor fakat Sami Khedira o kadar çok sakatlık geçirmiş ki Juventus cephesinin sağlık çalışanları bile çözüm bulamamış. Yabancı kaynaklar Sami Khedira’nın çok talihsiz olduğunu söylüyor bunu tahmin etmek zor olmasa gerek.

Hocam Sami Khedira Kronik Sakat mı?

Aynı bölgeden medyada adı geçen iki oyuncununda sakatlık özgeçmişleri kabarık. Fejsa ve Khedira. Fejsa da son 6 ay futbol oynamadan gelecek. Sami Khedira geçtiğimiz sezon neredeyse hiç maç çıkartamamış. Sami Khedira’nın profesyonel futbol hayatında sakatlıklardan kurtulamayacağını düşünüyorum. Özellikle diz sakatlıklarından. Bu bölgeye daha sağlıklı oyuncular alınmalı. Çünkü Ersun Hoca’nın oyun sisteminde o bölgede ki oyuncu takımın kilit noktası.

Paylaş
error

Bizi Takip Etmek İster Misiniz?